Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu – podsumowanie 2. dnia

Aktualności on 29 MAJ , 2015

podsPięć minimów kwalifikacyjnych do sierpniowych mistrzostw świata w Kazaniu uzyskali w piątek zawodnicy startujący w drugim dniu Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu rozgrywanych w Szczecinie.

Już w pierwszym męskim finale, na 200 m st. dowolnym, udało się to Janowi Świtkowskiemu (UKS Skarpa Lublin) – 1.47,85 i Kacprowi Majchrzakowi (Warta Poznań) – 1.48,13. Miejsca w reprezentacji na MŚ w Kazaniu zapewnili sobie również dwaj najlepsi zwodnicy na 100 m st. grzbietowym: Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) – 54,09 i Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice) – 54,34.

Na koniec sesji finałowej kwalifikację wywalczył również Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) na 100 m st. dowolnym w wyścigu sztafet 4×100 m st. dow.

Pozostałe dwa tytuły mistrzów kraju wśród mężczyzn w drugim dniu imprezy zdobyli na 50 m st. klasycznym Dawid Szulich (UKS Delfin Legionowo) – 27,86 oraz Karol Zbutowicz (MTP Kormoran Olsztyn) – 4.21,51.

Drugie złoto podczas szczecińskich mistrzostw wywalczyła Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław), zwyciężając na 100 m. st. grzbietowym – 1.01,54. Dzień wcześniej była też najlepsza na dwukrotnie dłuższym dystansie (wywalczyła kwalifikację na MŚ).

Również po raz drugi na najwyższym stopniu podium stanęła Justyna Burska (Piątka Konstantynów Łódzki), wygrywając 200 m st. dowolnym – 2.01,65. W czwartek udało jej się to także na najdłuższym z kobiecych dystansów, czyli na 800 m st. dow.

Na 50 m st. klasycznym, podobnie jak w porannych eliminacjach, bezkonkurencyjna okazała się Dominika Sztandera (MKS Juvenia Wrocław) – 32,07. Natomiast na 400 m st. zmiennym zwyciężyła Paula Żukowska (MKS Juvenia Wrocław) – 4.49,83.

Złote medale w rywalizacji sztafet 4×100 m st. dow. przypadły zawodniczkom Śląska Wrocław – 3.49,31 oraz pływakom AZS AWF Warszawa.